UZUN YOLA ÇIKMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Uzun yolda araç kullanmak şehir içine göre daha keyiflidir ama uzun yol seyahatlerinin de zorlukları vardır. Yola çıkmadan önce ve seyir halindeylen dikkat edilecek birkaç küçük ayrıntı yolculuğunuzun performansı ve güvenli sürüş için önemlidir.

 

Uzun yola çıkmadan önce servisinizi ziyaret etmeli ve aracınızı kontrol ettirmeli ve standart km bakımı yaptırmalısınız. Genel bakımın yanı sıra klima ve hava filtrelerinin kontrolü ,performansınız ve güvenliğiniz için gözden geçirilmedir.

 

Lastiklerinizi kontrol ettirmeli ve özellikle kış aylarında dış derinliği 3 milimetrenin altına düşmüş lastikleri tercih etmemelisiniz.

 

Aracınızın cam suyunu, motor ve radyatör sıvısını, fren hidroliği, hidrolik direksiyon yağı, şanzıman yağı ve soğutma suyunu da kontrol etmeyi unutmamalısınız. Araç sıvılarınız ile ilgili kontrolleri yaparken su ve yağ sızıntısı olup olmadığına da bakmayı ihmal etmeyin.

 

Farlarınızın ayarlarını ve aracın elektrik donanımını gözden geçirmeyi unutmayın.

 

Fren bakımı da özellikle soğuk hava şartlarında hayati önemtaşımaktadır.

 

Yola çıkmadan önce gideceğiniz güzergahtaki yolları, olası bakım çalışmalarını ve mola verebileceğiniz yerleri araştırmanız, sizi kötü sürprizlerden korumaya yardımcı olur. Yanınıza bir harita alabilir ya da navigasyon uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

 

Aracınızda yük ya da eşya taşımanız gerekiyorsa, görüş açınızı engellemeyecek ve hareket alanınızı kısıtlamayacak şekilde yerleştirmeniz önemlidir.

 

Uykunuzu almış olmalı ve zinde bir şekilde yola çıkmalı, yolculuk öncesinde ağır yiyeceklerden ve fazla sıvı tüketiminden uzak durmalısınız.

 

Alacağınız küçük önlemler ve dikkat etmeniz gereken araç bakımları ile güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

Uzun yolda araç kullanmak sağlığınız ya da güvenliğiniz için uygun değilse, bacakvar.com’un tüm araçları bulabilmenize olanak sağlayan siteminden dilediğiniz segmente uygun araçları seçebilir, yük ve yolcu taşımacılığı için tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için: http://www.whiskytravel.com/iletisim/